اگر مدیریت درستی بر ایمیل‌های دریافتی خود نداشته باشید، ممکن است سردرگم و گیج‌شوید. این مسئله در نهایت منجر به لغو اشتراک یا اسپم شدن ایمیلهای شما خواهد شد.کمپین‌ دیجتالی موفقیت‌آمیز بازاریابی ایمیلی باید بتوانند محتوایی ارسال کنند که از باقی ایمیل‌های کاربران مجزا باشد.

آن‌ها باید قادر به جلب توجه کسانی باشند که حتی صندوق ورودی ایمیل‌هایشان شلوغ و ظاهرا غیر قابل کنترل است. اینجا چند نمونه عالی از شرکت‌هایی که انواع بازاریابی ایمیلی موفقیت آمیزی اجرا کرده‌اند، آورده شده است.

۱-انجمن خیریه: آب

بسیاری از افراد تفاوت بین بازاریابی ایمیلی با ایمیل‌هایی که به‌صورت خودکار برای‌شان ارسال می‌شوند را نمی‌دانند. ایمیل‌های خودکار چه نوع ایمیل‌هایی هستند؟ این‌ها ایمیل‌هایی هستند با یک ادبیات تکراری برای همه افرادی که در سایت ثبت نام کرده‌اند یا اقدامی انجام داده‌اند؛ ارسال می‌شود.

انجمن خیریه: آب، رویکرد متفاوتی را در پیش گرفت او از ایمیل‌های خودکار به منظور نشان دادن گام به گام مشارکت اعضای خود در انجام پروژه‌های خیریه استفاده کرد.

۲-BuzzFeed

BuzzFeed ارائه دهنده موضوعات شگفت انگیز و پیش نمایش متن‌ها برای مشترکین خود است؛ این شرکت اغلب محتوایی کوتاه، جذاب و بامزه تولید و ارسال می‌کند. محتوایی که در تکمیل فعالیت‌های خودشان ارائه می‌شود. ایمیل های آنها خیلی خوب طراحی شده و همه چیزهایی را که باید انتقال دهند؛ بیان می‌کنند. مشاهده چگونگی ساختن محتوای آنها ممکن است به شما کمک کند تا بازاریابی ایمیلی موفقیت آمیزی اجرا کنید.

۳-Uber

Uber یک سامانه حمل و نقل شناخته شده در سراسر دنیا است، اما آیا تا به حال زمانی برای فکر کردن در مورد چگونگی ساختار بازاریابی ایمیلی آن‌ها اختصاص داده‌اید؟ بازاریابی ایمیلی آن‌ها طوری طراحی و اجرا شده‌اند که به سادگی و بسیار زیبا داستان برند Uber را بازگو کنند.

منبع: socialglims.com