تغییرات قابل توجهی در دیجیتال مارکتینگ یا  بازاریابی دیجیتال به‌خصوص اینفلوئنسر مارکتینگ بوجود آمده است. بودجه های بازاریابی جدید همچنان کاهش می یابد و برندها به دنبال یافتن ارزش واقعی سرمایه گذاری‌های خود هستند.

تمامی انواع کسب‌وکارها به‌دنبال تغییر روش‌های بازاریابی  خود هستند تا هزینه‌های‌شان را کاهش داده و بازده خود را افزایش دهند. چرا که دیگر اینفلوئنسر مارکتینگ انتظارات را برآورده نکرده و تأثیر خود را تا حد زیادی از دست داده‌اند.

پیش بینی های زیر به شما کمک می کند تا یک استراتژی جامع در در زمانهای تغییر اجرا کنید.

۱-تغییر رویکرد برند‌های بزرگ

در گذشته برندهایی بزرگی چون نایک و پپسی از سلبریتی‌ها برای افزایش فروش خود استفاده می‌کردند. این افراد که نوعی از بازاریابی دیجیتال به نام اینفلوئنسر مارکتینگ را بعدها تشکیل دادند امروزه دیگر تا حد زیادی تأثیر خود را از دست داده‌اند. برندهای بزرگ امروزه تصمیم گرفته‌اند از افراد تأثیرگذار در صنعت مورد نظر خود که هزینه کمتر و تأثیر بیشتری دارند استفاده کنند.

۲-استفاده از آژانس‌های تبلیغاتی

همانطور که قبلا ذکر شد، اینفلوئنسر مارکتینگ دچار تغییرات زیادی شده‌است و این موقعیتی را ایجاد کرده‌است تا از این فضا بهترین استفاده را کنید. انتشار کمپین‌های تبلیغاتی‌تان توسط آژانس‌های تبلیغاتی کمک می‌کند تا بخش بزرگی از بودجه سرمایه‌گذاری شما برگردد.

۳- قدرت گرفتن برندهای کوچک

فناوری جدید بازاریابی فرصت برابر برای همه ایجاد کرده‌است تا یک فضای چالشی و رقابتی ایجاد شود. با عدم استفاده‌ی برندهای بزرگ از سلبریتی فضا برای رقابت برندهای کوچک از آنجایی‌که بودجه‌ی کمتری دارند؛ بازتر می‌شود.

منبع: socialglims.com